SEO  Whois Backlink Görevi ve Faydası Nedir?

Whois Backlink Görevi ve Faydası Nedir?

  SEO    10 Nisan 2016

Günümüzün etkili sektörü internette SEO, kesinlikle olması gereken bir yapıdır. Hitsiz site, internetsiz bilgisayar gibidir. Yaparsın bir şeyler lâkin, yaptığın sende kalır. Bunuda isteyeceğinizi sanmıyorum. Web sitenizin ziyaretçiye ihtiyacı vardır. Bu duruma arama motorları en çok katkıyı sağlayandır. Hal böyle olunca arama motorlarında ilk sıralara çıkmak gerek ki daha fazla ziyaretçi yakalayabilelim.

Derdimize deva olacak bu yapı nedir?

SEO olarak adlandırdığımız ‘Arama Motoru Optimizasyonu‘ (Search Engine Optimazition) dur. Kurumsal bazda çoğalma ve bu sebepten sektörel rekabetin ortaya çıkması ile birlikte SEO’ya olan önem ve değer artmıştır.

Whois backlink yapısının etkisi küçük çaplı da olsa ziyaretçi çekebilmek ve kaliteli SEO araçlarından backlink alabilmek için önemli ve tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Bu sistem sayesinde web sitelerinize küçük çaplı da olsa ziyaretçi çekebilmeniz elbette ki olası bir hale gelecektir.

Peki, Whois Backlink Nedir? Nasıl Çalışır?

Bir web sitesinin kime ait olduğunu öğrenmek için sorgulama yapılır. Bu sorgulamada da karşı sitenin bilgileri sorgulama yapılan sitenin veri tabanına kaydedilir ve görüntülenir. Veri tabanında kayıtlı olan sorgu sistemi bilgileri kayıtlı ve Google’a açık olduğu için sorgulanan web sitesine ait bağlantı görünür ve buna da backlink denir.

Whois Backlink Faydaları Nelerdir?

  1. İlk ve en önemlisi, ünlü WHOİS sistemlerinden kendi siteniz için backlink alıyorsunuz.
  2. Sitenizi sorguladığınız sistemde, son sorgulananlar olarak belirtilen bölümlerden hit yakalayıp, bu sayede küçük çaplı ziyaretçi kazanabilirsiniz.
  3. Düzenli ve kaliteli uygulamalar yapıldığında ise arama sıralamalarında çok daha hızlı bir şekilde yükselme oranı artabiliyor.
  4. Yeni siteler için haftalık ideal (20 – 30) whois backlink yeterli olacaktır. Bir zaman sonra bu yapıya ara vermek mantıklı bir hareket olacaktır.

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir cevap yazın

Yapılan Yorumlar (0)

  Kategoriler

  Abone Ol

Yeni yazılardan haberdar olmak istiyorsan formu doldur ve hemen abone ol!
*Sık sık mail atmıyorum, kesinlikle reklam göndermiyorum.