Web Sitenize E-Posta Aboneliği Yerleştirin

Web Sitenize E-Posta Aboneliği Yerleştirin

E-posta aboneliği yada E-posta pazarlaması hakkında okuduğunuz birçok makale size sıradan bir blog okuyucusunu müşteriye nasıl dönüştüreceğinizden bahseder. Kulağa doğal bir ilerleme gibi geliyor değil mi? Okuyucu blogunuz da bir kaç kez takılır ve bazı yazılarınızı okur. Yazılarınızın içeriği hakkında bir kanıya varır. İşte o sırada okuyucunuz Abone Ol butonuna basıverir.

Aslında bu durum pek böyle yürümez.. Okurun abone olması için bir nedene ihtiyacı vardır. Bir okuru nasıl müşteriye dönüştürüceğiniz hakkında yazılmış makaleler de gerçekten de önemli bir unsur vardır. E-posta aboneliği. Peki ya neden önemlidir e-posta aboneliği?

E-posta Aboneliğinin Önemi Nedir?

Bir abone, bir okuyucunun belirli bir bağlılığını temsil eder. Bu, markanıza yatırım yaptıkları, başka ne söylemek veya öğretmek istediğinizle ilgilendikleri anlamını taşır.

Aboneleri takip etmek için bir e-posta listesi oluşturmak, blog yazarı olarak en değerli öğelerinizden biridir. Nitekim bir okuyucu size e-posta adresini veriyorsa, gelen kutularında görünme iznini de vermiş olur.

Neden Bir Okur E-posta Aboneliğine Katılmaz?

Buradaki en büyük sorun, pek çok okurun, okuyucu aşamasında sıkışıp kalmasıdır. Olayın derinine baktığımızda okurun sitenize sadık kalması için hiç bir nedenin olmadığını görürüz. “Ama benim özgün içeriğim var.” Benzer içerikler başka bloglarda da var.. Diğer bloglardan, blogunuzun arasındaki farkı uçuracak tek bir işlemden bahsedeyim mi size?

Okurunuzu Bir Aboneye Dönüştürün

Okurunuzu Bir Aboneye Dönüştürün

Aslında okuyucular gerçekten de blogunuzda sadece bir okur olarak sıkışıp kalıyorsa, bunun bir adım ilerisine gidemiyorsa, elbette okuyucular sizin tarafınızdan içeri çekilmeyi bekliyorlardır. Kendileri için oluşturulmuş gibi görünen özel içeriklere ihtiyaçları vardır.

Okurunuzu abone listenize taşımanın en etkili çözümü ise, okuyucularınız için vazgeçilmez değer sağlayan materyalleri ücretsiz olarak vermektir. Bundan sakınmayın. Bunları sağlarken de e-posta karşılığında vermeyi deneyebilirsiniz. Daha etkili bir yönteminiz ya da bununda olması gerekir dediğiniz birşey varsa bunu yorum atarak bizlerle paylaşın.

Ben bir satış-pazarlama yazarı değilim. Kendimce, bilgimce blogumda bulunmasını düşündüğüm notumu derledim, pişiremesem de dilimin döndüğünce sizlere sundum. Sürç-i lisan ettiysek affola. Kararınızı verdiyseniz, dilerseniz web siteniz için ücretsiz E-Posta aboneliği kodları‘na göz atabilirsiniz.

Reply