Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance Hatası Çözümü

Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance Hatası Çözümü

Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute. WordPress sitenizde bir eklenti günceller iken yarıda kesilirse ya da otomatik güncelleme esnasında bir sorun oluşursa bu hata ile karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Aslında hata da sayılmaz bu, bir nevi bakım modu. Ama çözümüde hatanın oluşumu kadar basittir.

WordPress “Briefly Unavailable” Hatası Nasıl Çözülür

WordPress, sitenizi bakım moduna geçirmek için sitenizin kök dizinine (WordPress’in kurulu olduğu dizine) “.maintenance” adlı gizli bir dosya ekler. Tıpkı .htaccess gibi.

WordPress blogunuzu bakım modundan çıkarmanız için yapmanız gereken tek fiil ise, “.maintenance” adlı dosyayı silmektir.

Gerekli süre: 3 dakika.

İşte adım adım çözümü..

  1. WordPress Sitenize FTP ile Bağlanın

    Tabi bunun için yardımcı bir FTP programı gereklidir. Sitenize bağlantı sağladıktan sonra, public klasörünün içerisinde ya da WordPress, sizde hangi dizinde kurulu ise o klasörde tüm dosyaların listelendiğini görmelisiniz.

  2. .maintenance Dosyasını Silin

    Sitenizi bakım modundan çıkarmak ve bu sorunu çözüme kavuşturmak için tek yapmanız gerekn işlem .maintenance adlı dosyayı silmektir.

Hepsi bu kadar! Eğer dosyayı sildiyseniz sorunsuz bir şekilde WordPress siteniz çalışmaya başlayacaktır.

Eğer WordPress’in kurulu olduğu dizinde .Maintenance dosyasını göremiyorsanız, muhtemelen gizli dosyaları göstermeniz gerekebilir. Örneğin FileZilla programı için, üstteki “Server” menüsünden “Force showing hidden files” seçeneğini seçerseniz gizli dosyaları görebilmenizi sağlarsınız.

Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance Hatası Çözümü

Farklı bir FTP programı kullanıyorsanız ya da kullandığınız FTP program üzerinden bu işlemi gerçekleştiremediyseniz aşığaya yorum olarak belirtin ben yardımcı olayım. 🙂

Reply